Ogród w stylu japońskim będzie prezentował się wyjątkowo, niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczem małego, czy dużego ogrodu. Wystarczy odpowiednio zaplanować aranżację, a na pewno uzyskasz efekt, na jakim najbardziej Ci zależy! Podpowiadamy, co takiego należy wziąć pod uwagę i o czym pamiętać na każdym etapie projektowania. W ten sposób uzyskasz ogród swoich marzeń!

Spis treści:

  • Jak wygląda ogród w stylu japońskim?
  • Jakie rośliny do ogrodu japońskiego będą najlepszym wyborem?
  • Ogród japoński – jak urządzić go, decydując się na dodatki?

Jak wygląda ogród w stylu japońskim?

Styl japoński inspiruje od wielu lat. To dlatego na taki ogród decyduje się coraz więcej osób. Przede wszystkim musi on sprawiać wrażenie, jakby powstał już dawno temu, a na dodatek bez zbytniej ingerencji człowieka. Ogród w stylu japońskim ma na celu naśladować przyrodę i bliski kontakt człowieka z naturą. Sposobów na to, aby stworzyć taki klimat, jest co najmniej kilka.

Jakie rośliny do ogrodu japońskiego będą najlepszym wyborem?

Na pewno pierwszą kwestią, nad którą się zastanawiasz, są właśnie rośliny. W takim razie, jakie rośliny do ogrodu japońskiego wybrać w pierwszej kolejności? Warto zdecydować się na rośliny zimozielone, czyli takie, które nie tracą swojego intensywnego odcienia w zależności od pory roku. To sprawia, że zachowana zostaje jedna z zasad japońskich ogrodów, czyli ich długowieczność. Japończycy nie wplatają w całość kolorowych kwiatów. Stanowią one niezwykłą rzadkość i lepiej zrezygnować z nich, jeśli chce się, aby całość była spójna.

Ogród japoński – jak urządzić go, decydując się na dodatki?

Wiesz już, jak wyjątkowy bywa ogród japoński. Jak urządzić swój zielony teren, wplatając w niego ulubione dodatki, które podkreślą jego charakter? Dobrą propozycją będzie grys szklany do ogrodu. Możesz wyłożyć go w wybranym przez siebie miejscu. Taki grys podkreśli styl, charakter, ale i nada nutkę nowoczesności, która wkradła się do takiego ogrodu. Szklane elementy będą wyjątkowo błyszczeć zwłaszcza w pełnym słońcu, co stworzy niepowtarzalny efekt. Taki grys możesz wysypać na ścieżkę. Grys szklany możesz wykorzystać także wtedy, gdy chcesz zdecydować się na uroczy, japoński mostek albo staw. To też dobry dodatek do wysypania dookoła krzewów.

Ogród japoński to bardzo modny, ale i przytulny wybór, jeśli szukasz ciekawego pomysłu na aranżację swojego ogrodu. Skorzystaj jednak z wyjątkowych dodatków, takich jak szklane grysy, które podkreślą jeszcze bardziej jego charakter!