Ogród w stylu japońskim – jak go zaprojektować?

ogród japoński

Ogród w stylu japońskim będzie prezentował się wyjątkowo, niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczem małego, czy dużego ogrodu. Wystarczy odpowiednio zaplanować aranżację, a na pewno uzyskasz efekt, na jakim najbardziej Ci zależy! Podpowiadamy, co takiego należy wziąć pod uwagę i o czym pamiętać na każdym etapie projektowania. W ten sposób uzyskasz ogród swoich marzeń!

Czytaj dalej


Strefy w ogrodzie – jak je wydzielić?

ogród

Ogród jest miejscem, w którym lubimy przebywać zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim. Często spełnia on funkcje strefy wypoczynkowej, dodatkowej jadalni, czy miejsca, gdzie możemy przygotować wybrany posiłek, jeśli pogoda na to pozwala. Jak zaaranżować tę przestrzeń i wydzielić w niej odpowiednie strefy?

Czytaj dalej


Zastosowanie grysu szklanego – poznaj oryginalne pomysły!

grysy szklane

Grys szklany stanowi doskonałą i bardzo oryginalną alternatywę dla tego klasycznego z kamienia. Wygląda ciekawie, pięknie, a do tego jest wytrzymały i praktyczny. Można wykorzystać go na wiele różnych sposobów, zarówno w domu, jak i w przydomowym ogródku. Podpowiemy, jak sprawić, żeby grys prezentował się wyjątkowo, a przy okazji, aby spełnił swoje podstawowe funkcje.

Czytaj dalej


Nie wiesz, czym wypełnić gabion?
Poznaj szklane bryły

gabion

Gabiony do niedawna służyły do zabezpieczania skarp i osuwisk oraz umacniały brzegi rzek. Nadal doskonale pełnią tę funkcję jednak coraz częściej można spotkać je w ogrodach, które doskonale zdobią. Dobrze odnajdują się także do budowy elementów małej architektury oraz ogrodzeń.

Czytaj dalej