Grys szklany stanowi doskonałą i bardzo oryginalną alternatywę dla tego klasycznego z kamienia. Wygląda ciekawie, pięknie, a do tego jest wytrzymały i praktyczny.

Można wykorzystać go na wiele różnych sposobów, zarówno w domu, jak i w przydomowym ogródku. Podpowiemy, jak sprawić, żeby grys prezentował się wyjątkowo, a przy okazji, aby spełnił swoje podstawowe funkcje.

Spis treści:

  • Zastosowanie grysu szklanego – bądź kreatywny i zaaranżuj przestrzeń dookoła domu
  • Gdzie można zastosować grys szklany? Przygotowanie oczka wodnego
  • Pomysły na zastosowanie grysu szklanego – rabaty ogrodowe
  • Gdzie jeszcze można zastosować grys szklany?

Zastosowanie grysu szklanego – bądź kreatywny i zaaranżuj przestrzeń dookoła domu

Kolorowy, szklany grys to świetny sposób na to, aby nudną, szarą ścieżkę zamienić w coś oryginalnego. Taka nowoczesna aranżacja sprawi, że przydomowa przestrzeń nabierze zupełnie innego charakteru. Ścieżka wysypana szklanym grysem, nie tylko będzie przyciągać spojrzenia już z daleka, ale i ułatwi dojście do domu. Zapomnij o niewygodzie i ubłoconych butach. To funkcjonalne zastosowanie grysu szklanego, które warto przemyśleć.

Gdzie można zastosować grys szklany? Przygotowanie oczka wodnego

Kolejną bardzo dobrą propozycją na to, gdzie można zastosować grys szklany, jest oczko wodne. Jeśli masz w swoim ogródku taką ozdobę, jej dno oraz brzeg, możesz wysypać dekoracyjnym grysem szklanym, grys będzie odbijał światło, co stworzy unikatowy efekt na tafli wody. W ten sposób wyeksponujesz również piękno roślin, które porastają brzeg oczka.

Pomysły na zastosowanie grysu szklanego – rabaty ogrodowe

Grys szklany w różnych odcieniach to także wymarzony sposób na przyozdobienie przydomowych rabat. Poza samą funkcją ozdobną, taki grys pełni też praktyczną rolę. Przede wszystkim zabezpiecza glebę i tym samym ogranicza parowanie z niej wody. Pod warstwę szklanego grysu, należy położyć włókninę, co przyczyni się do tego, że między rabatkami nie będą wyrastać chwasty. W ten sposób twój kwietnik będzie przepiękny i zadbany.

Gdzie jeszcze można zastosować grys szklany?

Jeśli masz w swoim ogródku palenisko lub wyznaczone miejsce na ognisko, warto odpowiednio je zabezpieczyć. Możesz to zrobić, wykorzystując właśnie wysokiej jakości kolorowe grysy szklane, które będą odbijały promienie ognia, nadając klimatu i oryginalności otoczeniu w jakim się znajdują.

Interesują cię grysy szklane? Sprawdź koniecznie, w jakich sytuacjach można po nie sięgnąć i dlaczego są tak polecane!