Ogród jest miejscem, w którym lubimy przebywać zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim. Często spełnia on funkcje strefy wypoczynkowej, dodatkowej jadalni, czy miejsca, gdzie możemy przygotować wybrany posiłek, jeśli pogoda na to pozwala. Jak zaaranżować tę przestrzeń i wydzielić w niej odpowiednie strefy?

Spis treści:

  • Jakie strefy w ogrodzie można wyróżnić?
  • Strefy ogrodu – dlaczego są ważne?
  • Jak wydzielić strefy w ogrodzie?
  • Wydzielenie stref w ogrodzie – pomocne elementy

Jakie strefy w ogrodzie można wyróżnić?

Dokładnie przemyślane strefy w ogrodzie pozwalają wykorzystać w stu procentach miejsce, które się tam znajduje. Najlepiej, jeśli wyznaczysz w ogrodzie strefę reprezentacyjną, gdzie m.in. przyjmiesz gości podczas spotkania przy grillu, wypoczynkową, gdzie wraz z całą rodziną wygodnie zrelaksujesz się po ciężkim dniu, a także gospodarczą, w której przechowasz wszystkie narzędzia ogrodowe, meble, z których aktualnie nie korzystasz, czy wydzielisz miejsce na warzywnik.

Strefy ogrodu – dlaczego są ważne?

Projektując przestrzeń i aranżując poszczególne strefy ogrodu, zadbaj o to, by były one odpowiednio oddzielone. Dzięki temu wykorzystasz potencjał tego miejsca. Odpowiednio wydzielone strefy pozwolą wypocząć i zjeść posiłek w pięknym otoczeniu z dala od walających się wszędzie ogrodowych narzędzi, suszącego się prania, czy koszy na śmieci. Aby precyzyjnie wyznaczyć wybrane miejsca, możesz wykorzystać naturalne rozwiązania, takie jak kwiaty i wszelkie rośliny ogrodowe.

Jak wydzielić strefy w ogrodzie?

Pogoda o każdej porze roku bywa nieprzewidywalna. Jak wydzielić strefy w ogrodzie, aby wygodnie z nich korzystać? W każdej ze stref zadbaj o zadaszenie, które podczas opadów deszczu pozwoli na swobodne korzystanie z tych miejsc. W strefie wypoczynkowej pomocne będą m.in. pergole, a w strefie gospodarczej np. domek narzędziowy. Aby zadbać o podłoże strefy wypoczynkowej i reprezentacyjnej, możesz wykorzystać m.in. podest, dzięki któremu meble ogrodowe będą bardziej stabilne.

Wydzielenie stref w ogrodzie – pomocne elementy

Aranżując ogrodową przestrzeń, z pewnością chcesz, aby prezentowała się ona rewelacyjnie. Nie tylko roślinność obecna w tej przestrzeni może uatrakcyjnić jej wygląd. Wydzielenie stref w ogrodzie przy pomocy m.in. gabionów i grysów szklanych sprawi, że cała przestrzeń będzie tworzyć niesamowitą kompozycję. Możesz także podświetlić bryły szklane do gabionów tak, by podkreślić wybrane strefy. Wykorzystując takie rozwiązania w ogrodzie, wprowadzisz do niego nieco nowoczesności.

Zależy Ci na oryginalnych rozwiązaniach do ogrodu? Odwiedź Garden Grit i poznaj naszą ofertę, dzięki której odmienisz swoją przestrzeń!